MARKA

Firma PREBENA od ponad 50 lat prosperuje na świecie jako producent zszywek, gwoździ, sztyftów oraz narzędzi pneumatycznych, akumulatorowych oraz kompresorów. Produkty z logiem PREBENA znaleźć można w ponad 50 krajach na 5 kontynentach.

PREBENA-Polska jest generalnym przedstawicielem firmy PREBENA na obszarze Europy Środkowowschodniej.

W naszej siedzibie w Plewiskach koło Poznania zajmujemy się produkcją drutu, gwoździ, zszywek, a także prowadzimy dystrybucję i serwis narzędzi pneumatycznych marki PREBENA. Dzięki blisko 60- letniemu doświadczeniu w branży elementów złącznych, nasi specjaliści mogą zaproponować nowoczesne i sprawdzone metody łączenia elementów.

WARTOŚCI

POLSKI PRODUCENT

Z BLISKO 60 LETNIM DOŚWIADCZENIEM W BRANŻY ELEMENTÓW ZŁACZNYCH

KOMPLETNY SYSTEM

KOMPLEKSOWA OFERTA DOSTARCZAJĄCA ROZWIĄZANIA ZWIĄZANE Z ŁĄCZENIEM ELEMENTÓW, OD POJEDYŃCZEGO GWOŹDZIA PO ZAAWANSOWANE MASZYNY

JAKOŚĆ I POWTARZALNOŚĆ

CODZIENNIE BADAMY I ROZWIJAMY NASZ PROCES PRODUKCJI. KORZYSTAMY Z NOWOCZESNEGO PARKU PASZYNOWEGO ZAPEWNIAJĄ WYSOKĄ JAKOŚĆ OFEROWANYCH PRODUKTÓW

WSPÓŁPRACA NA LATA

STAWIAMY NA RELACJE Z KLIENTEM, DLATEGO WSPÓŁPRACA Z NAMI OPIERA SIĘ NA WZAJEMNYM ZAUFANIU, UCZCIWOŚCI I ODPOWIEDZIALNOŚCI

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Historia naszej firmy sięga roku 1968, kiedy to śp. Seweryn Rajczak rozpoczął działalność Zakładu Ślusarskiego, który działał w garażu, na poznańskim Junikowie. Mała manufaktura zajmowała się głównie produkcją zszywaczy biurowych. Pierwsze ręcznie zrobione dzieło w postaci zszywacza biurowego nosiło nazwę „Raczek”. To właśnie produkcja zszywacza biurowego zapoczątkowała erę zszywek w Naszej Firmie.

W 1986 roku Seweryn wraz ze swoim synem Wiesławem nawiązali kontakt z niemiecką firmą PREBENA i przywieźli do Polski pierwszą maszynę do produkcji zszywek – automat STM-76. Był on w stanie wyprodukować ok, 15 tys. zszywek na godzinę (co dawało średnio kartonik zszywek)

W 1986 roku Seweryn wraz ze swoim synem Wiesławem nawiązali kontakt z niemiecką firmą PREBENA i przywieźli do Polski pierwszą maszynę
do produkcji zszywek – automat STM – 76. Był on w stanie wyprodukować ok, 15 tys. zszywek na godzinę (co dawało średnio kartonik zszywek)

W 1992 roku podpisano umowę kooperacyjną pomiędzy Zakładem Ślusarskim Seweryna, a firmą PREBENA Wilfried Bornemann GmbH & Co. KG. Od tego momentu nasza firma przyjęła nazwę PREBENA – Polska Rajczak i Syn. Zakład został przeniesiony do nowej siedziby, przy ul. Kaczej w Poznaniu, gdzie ruszyła produkcja zszywek tapicerskich i stolarskich oraz dystrybucja narzędzi pneumatycznych pod nadzorem Wiesława Rajczaka.

Ciągły rozwój rynku, inwestycje w park maszynowy, zwiększanie zatrudnienia wymusiły budowę nowego centrum zapewniającego odpowiednią ilość powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej. I tak w 1994 roku firma przeniosła się do nowej i aktualnej aż do teraz siedziby w Plewiskach k. Poznania, przy ul. Grunwaldzkiej 495.

Do nowych pomieszczeń, sprowadzono najnowszą technologię z Niemiec w postaci linii do produkcji taśmy na zszywki oraz prasę do ich produkcji marki PREBENA. Nieustany rozwój firmy wymagał regularnego zwiększania powierzchni, gdzie produkowaliśmy już nie tylko zszywki, ale również zupełnie nowy produkt – gwoździe, które istotnie wpłynęły na dalszy losy firmy.

Rok 2000 to kolejne inwestycje w maszyny i technologię, pozwalające zwiększać moce produkcyjnych oraz rozszerzać portfolio produktowe o gwoździe łączone plastikiem, drutem, czy papierem. Dotychczasowa hala produkcyjna nie wystarczała, dlatego ponownie rozpoczęła się budowa. Tym razem kompleksowego centrum produkcyjno – magazynowego przy ul. Szkolnej 5 w Plewiskach.

W 2017 roku przeprowadziliśmy się do nowej lokalizacji i jest to serce naszej firmy, gdzie obecnie produkowane są wszystkie elementy złączne. W kolejnych latach zostały jeszcze dobudowane dodatkowe sekcje i pomieszczenia umożliwiające uruchomienie własnej linii ciągalni drutu oraz linii do galwanizowania. Na dzień dzisiejszy całość zajmuje blisko 8000 mkw, gdzie znajduje się produkcja drutu, gwoździ, taśmy na zszywki oraz zszywki, linia do galwanizacji, dział technologii, magazyn.